سبد خرید
درباره ما فعالیتهای ایستگاه در ابتدا مطالعاتی بر روی شناسایی نژادهای برتر شترمرغ دنیا، اقلیمهای مستعد در کشور و نیز چگونگی مدیریت علمی به منظور بهره برداری اصولی و منطقی از این صنعت در دراز مدت و امکان رقابت با سایر کشورهای تولید کننده را در برمی گرفت.

ماحصل این دوره از فعالیتها در قالب ایجاد نمایشگاههای علمی، برپائی سمینارها، جلسات سخنرانی،جزوه،نشریه و کتب در اختیار علاقمندان قرار گرفت و به دنبال آن تا سال 1380 که تعدادی از مزارع بخشهای خصوصی در امر پرورش شترمرغ در کشور شکل یافت، بنابر درخواستهای متعدد نیاز به دانش فنی و عملی در زمینه های مختلف صنعت شترمرغ متناسب با شرایط اقلیمی کشورمان بیش از پیش احساس گردید.
این شرکت به عنوان یکی از بهترین مجریان طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها بشمار می رود و بدین وسیله نقش مهمی در زیبا سازی و آبادانی کشور انجام داده است.
درباره شترمرغ
شترمرغ گردن و پاهای درازی دارد و می‌تواند با سرعتی در حدود ۶۵ کیلومتر در ساعت بدود. شترمرغ بزرگ‌ترین پرنده موجود است. طول قد آن به ۲/۵ متر و وزن آن به ۱۴۰ تا ۱۷۰ کیلوگرم می‌رسد. تخم این پرنده تا ۲۰ سانتیمتر قد و وزن ۱/۵ کیلوگرم می‌رسد. این پرنده خوراکش دانه‌ها و گیاهان و حشرات کوچک است. شترمرغ برای دفاع از خود در مقابل شکارچیان و حیوانات وحشی از پاهای پر قدرت خود بهره می‌گیرد و قادر است با لگد خود انسان و حتی شیر را از پا در آورد.

شتر مرغ ها همه چيز خواربوده و غذاهايي با كيفيت بالارا انتخاب كرده و مي خورند و مقداري را نيز براي مواقع خشكسالي ذخيره مي كنند. مقدار آب روزانه مصرفي بستگي به شرايط آب و هوايي و نوع تغذيه دارد. شتر مرغ در حرارت بالا و رطوبت پايين روزانه؛ 5 ليتر آب نياز دارد. شتر مرغ ماده در سن 2 تا 3 سالگي و شتر مرغ نر در سن 3 تا 4 سالگي به بلوغ جنسي مي رسد. در صورتي كه در شرايط مناسب و با سلامتي كامل نگهداري شوند تا بيشتر از 40 سال باور باقي مي مانند.